021-24521522

کاربرد رنگ زرد در طراحی داخلی

کاربرد رنگ زرد در طراحی داخلی

رنگ زرد به دکور داخلی خانه رنگ و روح می‌دهد و روحیه ساکنان خانه را بالا می‌برد. اگر معمولا از رنگ زرد می‌گریزید، مطلب زیر ممکن است نظرتان را در مورد این رنگ شاد و زیبا عوض کند. رنگ لیمویی را پیشنهاد می‌کنیم که سایه ‌ملایمی از زرد است و برای هر فصلی مناسب است. در مطلب زیر ده دلیل برایتان می‌آوریم که رنگ زرد لیاقت حضور در خانه شما را دارد. شما می توانید با طراحی رنگ زرد خورشید تابستان را به خانه خود بیاورید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۱.رنگ زرد در هر فصلی حس خوبی به ‌انسان می‌دهد.
رنگ‌های قرمز و نارنجی بیش‌تر آدم را یاد پائیز می‌اندازند و رنگ سبز بیش‌تر برای بهار مناسب است. رنگ آبی هم برای روزهای گرم تابستان مناسب است. ولی رنگ زرد برای تمام فصل‌های سال مناسب است. در فصل بهار و تابستان این رنگ به شما حس طراوت و پاکی لیمو را می‌دهد و در پائیز با رنگ‌های برگ‌ریزان ترکیب می‌شود و در زمستان گرمای خورشید را به خانه می‌آورد.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۲. زرد با رنگ‌های دیگر خوب تلفیق می‌شود.
تقریبا هیچ رنگی وجود ندارد که مانند زرد بتواند با رنگ‌های دیگر ترکیب خوبی در خانه‌ ایجاد کند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دکوراسیون رنگارنگ علاقه‌مندید و دوست دارید انواع رنگ‌ها را در خانه داشته باشید، پس رنگ زرد را به‌عنوان «رنگ خنثی» انتخاب کنید و رنگ‌های دیگر را با آن هماهنگ کنید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۳. زرد حال‌وهوای تازه‌ای به یک فضای سنتی می‌دهد.
اتاق‌هایی که دکوری رسمی‌ دارند ممکن است کمی کسل‌کننده باشند. ولی اگر از رنگ زرد در آن‌ها استفاده کنید، اتاق حال‌وهوای مدرن و معاصری به خود می‌گیرد و یک اتاق سنتی را فورا تبدیل به اتاقی مطابق مد روز می‌کند.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۴. زرد رنگ‌های خنثی را بیدار می‌کند.
رنگ‌های سفید، خاکستری، و بژ برایتان خسته‌کننده شده‌اند؟ پس با تزریق رنگ زرد به دکور اتاق، حال‌وهوای خانه را شاد کنید. زرد رنگ جسورانه‌ای است و به‌عنوان یک رنگ «جیغ» خوب نقش بازی می‌کند. فقط چند تکه از اشیای خانه را به‌ این رنگ درآورید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۵. زرد باعث توافق زوج‌ها می‌شود.
فکر می‌کنید زرد رنگ زنانه‌ای است؟ نظرتان در مورد فضایی تازه و آفتابی که هم خانم و هم آقا را راضی می‌کند چیست؟ بگذارید رنگ زرد با تاثیر خوشایندش هر دوی شما را راضی کند. آن را با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید، مثلا آن را در کاغذ دیواری، روتختی یا اشیای دیگر به‌ کار ببرید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۶. زرد با رنگ‌های سیاه و سفید خوب هماهنگ می‌شود.
اگر از طرف‌داران دکور سیاه و سفید هستید، بهتر است با اضافه‌کردن کمی رنگ زرد به اتاق‌تان طراوت بدهید. این رنگ غیرمنتظره می‌تواند دکور کل اتاق را دگرگون کند. لازم نیست چیزی بخرید. یک قوطی رنگ بردارید و یک صندلی، آباژور، و پایه‌های میز را زرد کنید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۷. زرد جلوه‌ای از درخشش طبیعی خورشید است .
کیفیت نور اتاق را با رنگ‌کردن دیوارها با سایه‌های مختلف این رنگ بالا ببرید. برای دیدن عکس های بیشتر طراحی دکوراسیون رنگ زرد میتوانید، به گالری عکس چیدانه مراجعه کنید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۸. زرد اتاق‌های تاریک را روشن می‌کند.
آیا شما هم فضای کوچکی دارید که نور کمی‌ دارد؟ دیوارها، کف، سقف، و کابینت‌ها را به رنگ زرد درآورید. رنگ براقی انتخاب کنید که نور را منعکس کند و در عین حال نورپردازی اتاق را بیش‌تر کنید.

دکوراسیون زرد برای نشیمن,چیدمان زرد

۹. زرد برای اتاق دختربچه و پسربچه رنگی خنثی است.
این رنگ هم برای دخترتان مناسب است و هم برای پسرتان. به خصوص اگر آن را با رنگ خاکستری یا آبی ترکیب کنید. زرد رنگ گرمی ‌است که برای اتاق کودک رنگ دوستانه‌ای محسوب می‌شود. تخت خواب های رنگی برای دیدن خواب های رنگی برای کودکان بسیار جذاب و شاداب است. برای آن‌که حالت مدرنی به اتاق بدهید، دیوارها را طوسی کنید و از جلوه‌های زردرنگ مانند قالی، پرده، و روتختی استفاده کنید.

۱۰. زرد انسان‌ها را خوشحال می‌کند.

دلیلی وجود دارد که رنگ زرد لبخند را به لبان همه می‌آورد. چیزی در این رنگ هست که روحیه همه را فورا بالا می‌برد. زرد، رنگی پرانرژی، شاد، و خوش‌بین است.

اسکرول به بالا